Terminy „wizualizacja” i „projekt” często używane są zamiennie, jednak tak naprawdę mają różne znaczenie. Zarówno wizualizacja, jak i projekt, odnoszą się do planowania remontu lub aranżacji wnętrza, jednak spełniają różne funkcje.

Wizualizacja (wiem, jak wnętrze ma wyglądać, mam swój pomysł, chciałbym go zobaczyć w 3D)

W ogólnym rozumieniu wizualizacja jest graficznym sposobem tworzenia, analizy oraz przekazania informacji. Oznacza to, że różnego rodzaju dane przedstawiamy w wizualnymi metodami.

Jeżeli wiesz, jak ma wyglądać wnętrze Twojej Łazienki ale nie masz wyobraźni przestrzennej lub po prostu chciałbyś zobaczyć swój pomysł zanim przystąpisz do jego realizacji, jest to rozwiązanie dla Ciebie.

W ramach wizualizacji zapewniamy pomoc naszych projektantów w kwestii dopasowania wybranych przez Ciebie elementów wyposażenia (płytki, ceramika itd.) pod kątem dopasowania, ergonomii oraz adaptacji.

Projekt  (potrzebuję pomocy w aranżacji wnętrza)

Projekt jest to zbiór rysunków oraz dokumentacji, obrazujących idee która ma zostać zrealizowana. Decydując się na zakup projektu otrzymujesz przestrzenną wizualizację wnętrza a także rzut z uwzględnionymi:

-kształtem i wielkością pomieszczenia

-materiałami, wyposażeniem (płytki, meble, etc.)

-instalacjami np. elektryczną, wodną, kanalizacyjną.

Tworzenie projektu rozpoczynamy od poznania Twoich potrzeb i oczekiwań, ulubionych kolorów czy preferencji.

Następnie przechodzimy do przygotowania koncepcji aranżacji wnętrza, wyszukujemy trafne elementy i odrzucamy te które nie przypadną Ci do gustu.

Projekt zawiera w pakiecie wizualizację oraz układ funkcjonalny na rzucie z którego wynika jakie wymiary powinny mieć wszystkie elementy wyposażenia, ile wolnej przestrzeni zostanie pomiędzy nimi, oraz jak rozmieszczone będą instalacje elektryczne oraz wodne.